Ako som vymáhala náhradu za škodu ...

Autor: Jana Minková | 18.5.2013 o 15:51 | (upravené 18.5.2013 o 16:01) Karma článku: 6,59 | Prečítané:  956x

Bola som v posteli v úľavovej polohe. Seklo ma , LIS 4 a 5. Chvíľu sa mi už zase chcelo žiť. Opatrne som sa otáčala, keď zaznel zvonček pri dverách. No konečne, ide ma spasiť suseda. Pomaly, podľa patričných príručiek a čo dali napichané stavce, som sa vytiahla v mojej slušivej nočnej košieľke z postele a doštrachala k dverám. A otvorila.

Stál tam On - vinník mojich mokrých máp na plafóne v kúpeľni. Bože, koľko som ho len zháňala -ťažko dosiahnuteľný, keďže ten byt mal len prenajatý. Opieral sa o veraje, v bieloskvúcej košieľke, mladý a opálený, ako káže zákon manažérov. Trošku z neho voňala whisky alebo niečo podobné.

„Suseda, ospravedlňujem sa, môžem ísť ďalej, vyriešime to, nebojte sa ..." prevalcoval ma nielen slovne, ale de facto ma obišiel v tých dverách, a ako ma míňal, poznamenal: „pekné..."

Nuž, horko ťažko som ho v obývačke dobehla. Dokonca mi dal prednosť so slovami: „Tak suseda, poďme to prerokovať."

Hrdo, a s pocitom, však ja mu ukážem , holobriadkovi, som sa presunula ku stoličke, jemu som nemienila ponúknuť žiadnu - a oprela som sa.

A bolo. Na zemi sa váľala stolička, váľala som sa ja, chvíľu som nevidela, nakoľko vo výhľade mi bránila nočná košeľa. Čo mi zakrývalo oči, mi nezakrývalo môj „predok". A ako som sa nemohla zdvihnúť len tak, a valila som to na spôsob medveďa, chtiac - nechtiac, som ukázala aj „zadok"...

Nuž, čo dodať - náhrada za škodu vytopením sa už nekonala. Ani náhrada za zlikvidované sebavedomie.

Ťažko vymáhať menšiu škodu, keď som musela prežrieť väčšiu, však?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.


Už ste čítali?